Ochotnicza Straż Pożarna w Karlikowie

Opis organizacji

Jesteśmy jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej w Karlikowie (jedną z 9 na terenie Gminy Krokowa), naszym mottem, które prześwieca nam w naszej działalności to dewiza każdego strażaka “Bogu na Chwałę Ludziom na ratunek”. Na wyposażeniu naszej jednostki posiadamy sprzęt umożliwiający nam działanie w akacjach ratowniczo – gaśniczych.

Działamy wszędzie tam gdzie jest potrzebna pomoc strażaków. Druhowie z naszej jednostki często uczestniczą w szkoleniach doszkalających swoje umiejętności, które są niezbędne do prowadzenia skutecznych akcji. Okres 2020 – 2021 był szczególnym czasem dla wszystkich, pandemia sparaliżowała działania. Nasza jednostka zaangażowała się w działania, które miały ograniczyć skutki pandemii, rozwoziliśmy artykuły spożywcze, maseczki, dowoziliśmy osoby do punktów szczepień. W 2020 r. zrealizowaliśmy projekt edukacyjny „Jak Wojtek został strażakiem” doszkalający społeczność z zakresu pierwszej pomocy oraz działalności ratowniczo – gaśniczej. Od 5 lat organizujemy Zlot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych połączony z marszem na orientację, którego celem jest integracja społeczności strażackiej, a przede wszystkim dzieci i młodzieży.

Śledź nasze aktualizacje na facebooku

Opis realizowanych inicjatyw społecznych

W 2018 zorganizowaliśmy po raz pierwszy Zlot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, który kontynuujemy do dnia dzisiejszego. Wydarzenie jest połączone z marszem na orientację, głównym celem wydarzenia jest propagowanie zdrowego i aktywnego spędzaniu czasu, doskonalenie umiejętności z zakresu ratownictwa, pożarnictwa i wiedzy dotyczącej znajomości flory i fauny naszego terenu. W dobie XXI wieku młodzi ludzie nie potrafią komunikować się między sobą w otwarty sposób. Istnieją tylko w wirtualnym świecie przy pomocy smartfonów i innych urządzeń elektronicznych. Przedmiotem działania “Zlotu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych” będzie podjęcie wszelkich starań by członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych zrozumieli jak właściwie spędzać wolny czas przy dobrej zabawie.

Galeria

INSPIRUJĄCE LEKCJESKUTECZNEGO ZARZĄDZANIAPOMORSKIMI NGO
Skip to content